Go to Top

Kalorifer Isınma Sorunu

Kalorifer Isınma Sorunu

Kalorifer kullananlar çok iyi bilirler ki kalorifer kullanımı sırasında özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

Eğer bu hususlara dikkat edilmez ise tahmin edilesi sorunlarla karşılaşılması oldukça muhtemeldir. Mesela en önemlilerinden bir tanesi olan kalorifer kullanımından sonra mutlaka kaloriferi kapatmak gerekmektedir. Demek istediğim şu ki eğer soğuklar bitmişse ve de kalorifer kullanımını sonlandıracak iseniz kaloriferleri yanlarındaki vanalardan kapatmanız gerekir. Çünkü hem çalışmayan hem de açık kalan kalorifer belli bir müddet içine hava almaya devam eder. Sonuç olarak ertesi sene kaloriferi kullanmak istediğinizde temel sorununuz kaloriferi ısıtamamak ve de doğal olarak evinizi ısıtamamak olacaktır.

Eğer kaloriferin havasını almaz iseniz bu durum devam edecektir. Basit bir şekilde herhangi bir anahtarla dahi halledilebilen bu işlem için eğer hiç uğraşmak istemiyor iseniz yukarıda da geçtiği gibi mutlaka kalorifer vanalarını kullanmadan önce açmanız ve de kullandıktan sonra da kapatmanız gerekmektedir. Eğer yine de sorun halledilememiş ise olabilecek sorun olarak mutlaka kalorifer temizleme servisi çağrılmalı ve de kalorifer temizliği yapılmalıdır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.