Go to Top

Kombi Nasıl Seçilir?

Kombi Nasıl Seçilir?

Kombi seçimi yaparken daha iyi ısınma elde etmek için ilk şart, evinize en uygun kombi cihazını seçerken şu önemli birkaç kıstası gözden geçirmeniz gerekir.

Kombi seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler.

Yaşamakta olduğunuz alanın bina da ki konumu nedir?

Ara katlar en alt ve en üst katlardan daha az ısı kaybına maruz kalırlar, bir alt kat veya bir üst katın boş olması da ısı kaybında önemli bir faktördür.

Yaşadığınız alan hangi cephededir?

Kuzey yönüne bakan yer ile tam gün güneş gören güney cepheler farklı ısınma ihtiyaçları duyarlar.

Isıtılacak alan kaç metre karedir?

Büyük bir metre kareye sahip daire ile ufak ölçülere sahip bir dairenin ısınma gereksinimleri farklıdır. Ve ya aynı metre karede bulunan iki katlı bir daire ile tek katlı bir dairenin ısınma ihtiyaçları da farklılık göstermektedir.

Radyatörler ve ya diğer ısınma donanımları ısıtmaya uygun ve sağlıklı durumda mıdır?

Daireniz kombiden gelen sıcak suyun peteklerde sirkülasyon pompası yardımı ile ısıtılıyor, bu nedenle peteklerin yaşı, şekli ve radyatör vanalarının durumu kombi seçiminde önemlidir.

Kombinin yıllık kullanım süresi ne kadar?

Sıcak iklim şartlarına sahip güney bölgeler ile karasal iklime sahip doğu bölgelerinin ısınma koşulları kombi seçiminde farklılık göstermektedir.

Bina da ısı yalıtımı var mı?

Isı yalıtımı yapılmış bir bina ile ısı yalıtımı yapılmamış bir binanın %30 – 40 ısı kaybı farkı vardır, bu fark göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu kıstasları göz önünde bulundurarak kombi seçimi için kararınızı verebilirsiniz ancak doğru seçim yapılmamış kombi ve petekler soğuk bir kış ve ya yüksek doğalgaz faturalarını ödemenize sebep olabilir.

Hala bir karar vermekte zorlandıysanız kombi seçimi yaparken uzman bir ekipten yardım alabilirsiniz. Bir önceki konumuz acil kombi servisi 7/24 hizmet anlayışını sizlere anlatmaktadır okuyunuz.

, , , , ,
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.