Go to Top

Kombi Servisi Nedir

Kombi servisi nedir?

kombi servisi

Kombi Servisi Nedir

Kombi servisi nedir? Bu soruyu birçok kişi mutlaka sormuştur. Kombi servisi genel anlamı ile arızalanan kombinin yerinde yani evinizde gelip arıza tespit yapma ve onarım hizmet işidir.

Kombi servisleri genel olarak arızalanan kombinizi evinizde tamir ederler ve bunu genelde bir günden daha kısa bir sürede gerçekleştirirler. Elbette nadir durumlarda fakat  uygulanmasına pek gerek kalmasa da,  ev ortamında yapılabilmesi mümkün olmayan ve uygun olan durumdaki testler için  yetkili veya teknik servisler kombinizi atölyelerinde tamir etmek veya parçasını değiştirmek için götürebilir ve yetkilidir. Fakat tüm bunlar ev sahibinin onayı ve gerekli belgelerin doldurulması ile gerçekleşebilir. TSE veya bakanlık belgesi sorunuz.

Kombi servisi nedir sorusuna gerekli cevabı bulduktan sonra kombi servislerinde gerekli özelliklerin ne olması gerektiğini öğrenmemiz gerekmektedir. Günümüzde piyasada çok fazla sayıda kombi yetkili ve teknik servisi bulunmaktadır.

Yetkili servis mi teknik servis mi?

Yetkili servisler, belirli kombi markaları için hizmet veren fabrika servisleridir. Bu servisler örneğin sadece Alarko, Ariston, Buderus, Bosch, Baymak, Eca, Ferolli, Protherm veya Vaillant gibi kombi tamirleri veya bakımları yaparlar. Fakat teknik servisler her markadan kombilerin bakım ve onarım işlerini yaparlar. Yetkili servislerin elemanları hizmet verdikleri firmalar tarafından denetlenirler ve eğitilirler. Genelde teknik servis çalışanları da daha önce yetkili servislerde çalışmış personelleri işe almaktadır. Yukarıda anlatılanlar kombi servisi nedir sorusunun cevaplarını içermektedir.

Önceki yazımızda yine kombi tamir servisi ile sizlere servisçilik hakkında bilgi vermeye çalıştık.

, , , ,
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.