Go to Top

Neden Petek Temizliği

Neden Petek Temizliği

Radyatör Petek Temizliği neden gereklidir sorusunu sorduğumuzda cevabı çok basittir. Kalorifer peteklerinin içinde dolaşan su zamanla kir, tortu ve çamur oluşturmaktadır. Bu kir ve tortular peteklerin alt kısmına çöker ve zamanla sirkülasyon pompasının su dolaşımını engellemektedir. Bu da %20-30 ısı kaybına yol açar ve bu gereksiz yere yanan doğal gaz ile boşa ödenen fatura demektir.

Bu sebeple düzenli bir şekilde petek temizliği yaptırmalı ve belli aralıklarla petek, kombi ve tesisatın bakımlarını yaptırmalı ve kontrol ettirmelisiniz.

Petek Temizliğine gereken önem verilmediği takdirde, peteklerin tamamen kullanılmaz hale gelmesine ve çöpe atılmasına bile sebep olabilir. Bu da sizin için gereksiz masraf, uğraş ve ortalığın kirlenmesi demek olacaktır.

Kombi Petek Temizleme işlemini özellikle kış ayları gelmeden, soğuk havalar bastırmadan kısacası kombi, kazan ve petekleri kullanmadan önce bakım ve temizliğini yaptırmalısınız. Petek temizliği bakımı, kombilerin bakımı gibi her yıl değil de 2 yılda bir periyodik olarak yaptırılması gerekli bir işlemdir. Zamanında yaptıracağınız petek temizliği, kombi, kazan ve tesisat bakımları sizi ısı kaybı ve maliyetli yakıt tüketiminden kurtaracaktır.

Petek Temizliği sağlıklıdır ve tamamen sizleri büyük harcamalardan kurtarmak için yapılan bir işlemdir.

Petek Temizliği evinizde ve iş yerinizde sağlıklı ve rahat bir kafa ile ısınmanızı sağlamak için yapılan bir işlemdir.

, , , , ,
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.