Go to Top

Peteklerin Altı Isınmıyor

Peteklerin Altı Isınmıyor

Kalorifer sistemleri kış boyunca sürekli çalıştığı için sistem arıza verebilir. Bu arızaların yaptırılması için servis çağırılması gerekir.

Kalorifer sistemlerindeki arızalar kombiden, iletim tesisatından ya da peteklerden kaynaklanabilir. Kombi arızaları için 7/24 hizmet veren yetkili servisler kombini markasına ve türüne göre çağrılmalıdır. İletim tesisatındaki arızalar ise petek temizliği ile giderilebilir.

Petek arızalarında genel olarak şu şikayet duyulur. Peteklerin altı ısınmıyor, peteklerin bazı bölmeleri ısınmıyor. Peteklerde biriken kir ve çamurlar tortulaşır. Bu tortular dibe çökerek alt kısma sıcak suyun geçişini engeller. Peteğe eşit olarak dağılmayan sıcak su peteği tam ısıtmaz ve odanın ısınmasını gerçekleştirmez. Bu sorun servis çağrılmadan peteklerin tek tek sökülüp temizlenmesi ile halledilebilir. Ancak bu eski yöntem hem çok zahmetlidir hem de petekleri tam anlamıyla temizlemez.  Tam anlamıyla temizlenmeyen petekleri tekrar tekrar temizlemek gerekir.

Bu kadar zahmete girmek ve zaman harcamak yerine petek temizleme hizmeti sunan servislerden yardım almak daha akıllıca olur. Bu servisler hiçbir zahmet gerektirmeden ortalama 3 saat içinde petek temizleme işini bitirmiş olur.  

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.