Go to Top

Radyatör Petek Temizliği

Radyatör Petek Temizliği

Radyatör Petek Temizliği bakımı ile iyi bir ısınma mümkün mü?

Kireç, pas ve kışır gibi korozyona sebep olan problemleri radyatör petek temizliği ile çözümü mümkündür. Evinizde %30 varan oranlarda ısı kayıplarını azaltmak, tesisatın ömrünü uzatmak ve konforlu bir ısınma sağlamak  için radyatör petek temizliği yapılmalıdır. Yapılan bakımlarda kombinin ve peteklerin kullanım ömrünü uzatmış, arıza maliyetlerini düşürmüş olursunuz. Düzenli yapılan bakımlar size tasarruf ve iyi ısınma sağlar.

Petekler neden kirlenir. Kullandığınız kombilerdeki eşanjör, boru ve petekler de kireç, kışır, pas gibi katmanlar oluşmakta ve tıkanmalar meydana gelmektedir. Yerden ısınma sistemlerinde ise pe-x borularda aşırı çamurlaşmalar oluşur. Borular içinde oluşan 1-mm kireç ve kışır tabakası takriben %7-8 orantılarda ısı verimlilik kaybına sebep olur. Kombi ve kapalı devre kalorifer tesisatının kullanım yılına göre kullanılan suyun sertlik değerlerine göre kirlilik oranları değişir. Oluşan kireç ve pas tabakaları kapalı devre sistemlerinde   %30 varan ısı kayıpları yaratır . Bu ısı kayıpları da kombinizin sıcaklık ayarını yükseltmenize ve daha fazla fatura ödemenize sebep olur.

Radyatör petek temizliği için sebepler.

  • Evinizde ısınma ile ilgili sorunlarınız mı var, yeteri kadar  iyi ısınamıyor musunuz?
  • Petekler beklenen ısıyı vermiyor mu?
  • Peteklerin üstü ısınıyor fakat altı ısınmıyor mu?
  • Kombinin derecesini yükselttiğiniz halde iyi ısınamıyor musunuz?
  • Doğalgaz faturanızın kullandığınız ısıya göre yüksek geldiğini ya da ödenen faturalara göre sıcaklık düşük mü?
  • Kombiniz eskidi ve kullanılmaz halde ve yeni bir kombi cihazı almak mı istiyorsunuz?
  • Merkezi sistemden bireysel sisteme veya kat kaloriferinden (kömür-mazot) kombili sisteme dönüş mü yapacaksınız?
  • Yıllardır kullandığınız tesisat ve peteklere kimyasal temizleme yaptırmadınız mı?

Radyatör Petek Temizliğinde Yapılan işlemler nelerdir.

Tesisattaki suyun boşaltılıp Petek Temizleme makinesinin sisteme montajı ile başlanır. Makinenin sisteme monte edilmesi oldukça pratiktir. Kalorifer tesisatının uygun olan herhangi bir yerinden bu işlem yapılabilir ve bütün peteklerin sökülmesine gerek kalmaz. Sistemin büyüklüğü göz önüne alınarak içindeki su miktarına göre kimyasal sıvının ilavesi yapılır. Peteklerin kimyasal sıvı ile temizliğinden sonra, tesisatta birikmiş olan pis suyun tahliyesi yapılır. Sistem içinde bulunan kimyasal sıvının durulama işleminden sonra, Kombinin altında bulunan pislik tutucu filtrelerin temizliği yapılır. Tesisata su verilerek peteklerin havasının alınması ile işlem tamamlanmış olur. Son olarak peteklerin reglaj ayarı yapılır ve kombi çalıştırılıp peteklerin ısınma testi yapılır. Eviniz kirlenmeden yaklaşık olarak sistemin büyüklüğüne göre 1-4 saat arasında peteklerin ve tesisatın eski performansına kavuştuğunu göreceksiniz.

Balkanlı Teknik, konusunda uzmanlaşmış ekibi ile petek temizliği bakımında özverili ve güvenli bir hizmet sunmaktadır.

Hizmet ekibimiz ile haftanın 7 günü siz değerli dostlarımıza vermiş olduğumuz servis anlayışı, müşteri memnuniyeti standardını ve kalitesini ilke edinmiştir. Petek temizleme makinesi ve kimyasal sıvı kullanarak yapmış olduğumuz petek temizleme ile tesisat ve radyatörler eski performansına kavuşmaktadır. Bakımı yapılan kombiler ve temizlenen petekler, sizlere daha yüksek performans sağlar. Sizlerde daha az ısı kayıpları ile az maliyetli ısınmanın keyfine varırsınız.

Rezervasyon ve kayıt için 0212 875 16 17 numaralı telefonu arayarak bilgi edinebilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI !!!: PETEK TEMİZLEME İŞLEMİNDE KESİNLİKLE POR-ÇÖZ VE BENZERİ ASİDİK MALZEMELER İLE TESİSATINIZI TEMİZLETMEYİNİZ. BU TÜR MALZEMELER KULLANARAK TESİSATINIZI TEMİZLEMEK, KOMBİ VE PETEKLERİNİZE CİDDİ ZARARLAR VERECEK VE DAHA BÜYÜK MASRAFLARA NEDEN OLACAKTIR.

 

Her türlü hakkı saklıdır, kopyalanıp kullanılamaz.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
istanbul diyarbakır nakliyat istanbul bursa nakliyat istanbul çanakkale nakliyat istanbul edirne nakliyat istanbul kırklareli nakliyat istanbul kocaeli nakliyat istanbul sakarya nakliyat istanbul tekirdağ nakliyat istanbul antalya nakliyat istanbul ankara nakliyat