Go to Top

Teknik Belgesi Olmayan Servisler

Teknik Belgesi Olmayan Servisler

Teknik servisler artık hayatımızın bir parçası haline gelmişlerdir. Evlerimizdeki, işyerlerimizdeki, okullarımızdaki elektronik aletlerin çokluğu sebebiyle elektronik bir arıza ile karşılaşmamak mümkün değildir. Teknik servis piyasasındaki canlılık birçok uyanık girişimcinin de dikkatini çekmiştir. Bu sebeple bir yolunu bularak yasal uygulamalardan kaçmak sureti ile sadece işçilerin tecrübesine dayanarak bu sektöre teknik belgesi olmayan servisler olarak adım atmışlardır.

Teknik Belgesi Olmayan Servislerden Neden Kaçınmak Gerekir?

Özellikle kazan, kombi ve klima gibi büyük enerji harcayan ve düzenli olarak her sezon bakımı yaptırılmazsa çok kısa bir sürede sorunlarla karşı karşıya kalmak olasıdır. Kombiler, sıvı ve gaz yoğuşmalı sistemler olduklarından evlerimizde büyük tehlike arz etmektedirler. Havalandırmaları, borularının kalitesi, ateşleme bölmesinin temizliği, gaz vanalarının güvenilirliği gibi konularda gerekli eğitimleri almamış, tecrübesiz teknik servis elemanlarına hayatınızı teslim etmemelisiniz.

Teknik belgesi olmayan servisler zaman içerisinde çeşitli kurumlarca ayıklanmaya çalışılsa da her geçen gün bir yenisi ortaya çıkmaktadır. Evinize çağırdığınız teknik servis elemanlarının öncelikle belgelerini göstermelerini istemeli, çağırdığınız teknik servisin sizin kombi markanıza hizmet verip vermeyeceğini ilgili kurumları arayarak öğrenmelisiniz. Artık birçok büyük kurum ve şirket sadece teknik servis yöneticilerine değil teknik servislerinde çalıştırılacak elemanların da eğitimlerini üstlenmektedirler.

Teknik servislerin bilgilerine bir tanıdık vasıtasıyla ulaşmak yerine, ürün markasını İnternet sitesine girerek teknik servis adreslerine bakıp incelenebilir ve belgeleri olup olmadıkları sorulabilir. İsteniyorsa teknik servisi bir kereliğe mahsus ziyaret etmek, çalışma koşullarını, çalışanların donanımlarını yakından inceleme fırsatı bulmak ve kullanılan parçaların orijinal olup olmadığını kontrol etmek bir sonraki bakım ve ya arıza yardım ihtiyaçlarınızda içinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Teknik belgesi olmayan servisler hayatınızı tehlikeye atan merdiven altı kuruluşlardır. Özellikle kış ayları öncesinde daha az kullanılan kombilerin bakımları için Mart ve Eylül aylarından bakım yaptırmak hem daha ucuz hem de daha sağlıklı olacaktır. Ortaya çıkabilecek her hangi bir sorunda mağdur olmamak için ürününüzün markasına ulaşarak bu konuda detaylı bilgi almalı ve en ideal zamanda bakım ve arıza takibi yaptırmalısınız. Klima gibi yine sezonluk kullanılan ürünler için ise yaz kullanımı öncesi kış aylarında, kış kullanımı öncesi yaz aylarında bakım yaptırmalısınız.

,
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.