Go to Top

Tesisat Temizleme

Tesisat Temizleme Nedir?

Tesisat temizleme nedir neden yapılmalıdır?

nanocleanKalorifer tesisatının belli bir zaman dilimi sonrasında oluşan ve ısıtma sisteminizde ki  problemlerin meydana gelmesi doğal olarak önlenemez. Sistemin kullanım süresi, şebeke suyunun sertlik ve kireç oranlarına bağlı olarak sıcak su ve tesisatın içinde bulunan oksijen, ısıtma tesisatını oluşturan kombi cihazı,tesisat ve peteklerde belli sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Bu sorunları çözmek için mutlaka tesisat temizleme makinesi ve kimyasal  ile peteklerin temizlenmesi gereklidir.

Bu sorunlar; Kombi cihazının, Ana eşanjörünün kireçlenip ve tıkanması, sıcak su kullanımında düşüşün yaşanmasına, yeterli sıcaklığın oluşamama sına ve hatta kombi cihazlarında telafisi olmayan arızalara sebep oluşturmasıdır. Kombinin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için periyodik kombi bakımı  yapılmalı ve bunu yanında mutlaka tesisat temizleme bakımının da yapılması kaçınılmazdır.

Kalorifer Isıtma Sisteminde,  tesisattaki kirden oluşan daralmalar ve tıkanmalar sebebi ile suyun devir daim sorunu ve ısının her tarafa eşit oranda ulaşamaması.

Kalorifer peteklerinin dip bölgelerinde oluşan kışır, çamurlaşma ve katmanlaşma sebebi ile peteklerin alt bölümlerinin ısınamama sorunu ve gerekli olan ısıyı dağıta mamasıdır.

Farklı olarak, yerden ısıtma sistemlerinde p-ex boruların içinde çok fazla çamurlaşmanın oluşmasına sebep vermesi ve bu çamurlaşmanın sisteme farklı şekilde zararlar vermesi.

Yukarıda bahsedilen sorunların tümü ve fazlası, kalorifer ısıtma sistemine %40’a varan ısı kaybına uğraması size bu sebeplerden dolayı fazladan yakıt faturası ödemenize sebep olur.

Tesisat temizleme işlemi uydurulmuş bir işlem değildir aksine yeni cihaz alma maliyetlerinden sizleri kurtarmaktır ve yeni alınan cihazların kısa zamanda arıza yapmasını önlemek ve garanti kapsamı dışında kalmasını engellemek amacı ile sizlerin menfaatine yapılan bir işlemdir.

 Aşağıdaki resimde elle ve hortum yardımı ile yapılan eski bir uygulama şekli olan petek temizliği resmidir. 
tesisat temizleme

Tesisat Temizliği

ÖNEMLİ UYARI !!!: PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ İÇİN KESİNLİKLE PORÇÖZ VE BENZERİ ASİDİK MALZEME İLE TEMİZLETMEYİNİZ, BU TÜR MALZEMELERİ KULLANARAK TEMİZLEMEK KOMBİ VE PETEKLERİNİZE CİDDİ ZARARLAR VEREREK DAHA BÜYÜK MASRAFLARA NEDEN OLABİLİR.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
istanbul diyarbakır nakliyat istanbul bursa nakliyat istanbul çanakkale nakliyat istanbul edirne nakliyat istanbul kırklareli nakliyat istanbul kocaeli nakliyat istanbul sakarya nakliyat istanbul tekirdağ nakliyat istanbul antalya nakliyat istanbul ankara nakliyat